Najważniejsze zasady korzystania z kas fiskalnych

kasa fiskalna

Najważniejsze zasady korzystania z kas fiskalnych

Choć korzystanie z kasy fiskalnej może na pierwszy rzut oka wydawać się początkującemu przedsiębiorcy trudne, to z pewnością szybko opanuje on podstawowe zasady obsługi.

Niestety bardzo trudno wskazać zestaw sztywnych zasad użytkowania, bowiem na rynku dostępnych jest wiele typów urządzeń różniących się sposobami działania. Jakie reguły są jednak najbardziej uniwersalne i sprawdzają się w każdej sytuacji?  

Rejestracja kasy fiskalnej

Zanim w Twojej firmie zagości kasa fiskalna, musisz pamiętać o jej zarejestrowaniu w Urzędzie Skarbowym. Należy to zrobić bez względu na to, z jakim rodzajem urządzenia mamy do czynienia, czy to z elektronicznym, czy może z kasami online. Konieczne jest wówczas uzyskanie odpowiedniego numer ewidencyjnego, co jest niezbędne w przypadku tradycyjnych urządzeń zapisujących kopię elektronicznie lub na papierze. Nowością po jest to, że ich użytkownicy nie muszą składać dokumentu do urzędu w sytuacji, gdy już rozpoczynają ewidencjonowanie.

Metoda prób i błędów

Zasad korzystania z kasy fiskalnej trzeba uczyć się jeszcze przed fiskalizacją. Wówczas urządzenie działa w trybie testowym, gdy wykonywane operacje nie są zapisywane w pamięci, a tym samym nie ma obowiązku ich rozliczania z fiskusem. Praktycy wskazują, że szczególną uwagę trzeba zwrócić na sposób anulowania konkretnych pozycji na paragonie, bowiem jest to częsty problem osób początkujących. 

Obsługa kasy fiskalnej w praktyce

Po dokładnym przestudiowaniu sposobu działania danego urządzenia, czas na praktykę. Bardzo ważną zasadą korzystania z kasy fiskalnej jest to, aby nasz klient podczas zakupów dobrze widział wyświetlacz, a także samo wystawianie oraz drukowanie paragonu. Istotne znaczenie przy obsłudze ma więc pełna transparentność.

Zakup kasy fiskalnej

Najważniejsze zasady co do obsługi danego modelu przekażą nam doświadczeni w tym zakresie fachowcy, którzy doradzą urządzenie dopasowane do działalności, biorąc pod uwagę potrzeby konkretnego biznesu. Z naszej strony proponujemy kasy fiskalne firmy Posnet – jednej z wiodących w tym zakresie – która istnieje na polskim rynku od ponad 25 lat.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


gestor pomoc techniczna kontakt

Print-com

Ligocka 78/8
40-569 Katowice

 

tel: 533 544 300
tel: 533 866 300
e-mail: biuro@print-com.pl

""
1
Imię i nazwisko
Telefon
Tematpick one!
Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.print-com.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ADAM KUCZ, Ligocka 78/8 40-569 Katowice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem adam.kucz@print-com.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny
Wiadomość
0 /
Previous
Next